Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

płW 2018 r. już piąty rok z kolei Gmina Gorzyce zrealizowała zadanie pn. „Umiem pływać-jestem bezpieczny” 2018.

 

Uczniowie klas III ze szkół podstawowych z terenu Gminy Gorzyce zakończyli w czerwcu realizację projektu pn. „Umiem Pływać-jestem bezpieczny 2018”, trwającego od lutego do czerwca 2018 roku.

Teraz czas na podsumowanie.

Na realizacje tego projektu Gmina Gorzyce pozyskała środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w 2018 roku - zajęć sportowych dla uczniów ukierunkowanych na upowszechnianie nauki pływania.

Wartość zadania to: 59 866,00 zł w tym dofinansowanie: 25.000,00 zł (41,76 %).

W projekcie uczestniczyło 151 uczniów klas III szkół podstawowych z terenu gminy Gorzyce. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy mieli równe szansę w dostępie do prowadzonych zajęć. Przeprowadzono łącznie 220 godzin zajęć (po 20 godzin zajęć dla każdej z 11 utworzonych grup liczących od 9 do 15 uczniów) w okresie od 12 lutego 2018 r. do 29 czerwca 2018 r.

Zajęcia prowadzone były na Pływalni Krytej „Błękitna Fala” w Sandomierzu przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Nauczyciele oraz w niektórych szkołach rodzice (wolontariusze) sprawowali opiekę nad uczestnikami podczas dojazdu na basen, jak również służyli im pomocą w trakcie pobytu, a także w drodze powrotnej z basenu

We wszystkich szkołach role opiekunów pełnili nauczyciele jak i zamiennie rodzice.

Zajęcia odbywały się raz w tygodniu dla każdej z 11 grup przez okres 5 miesięcy i były podzielone na

trzy etapy:

- ćwiczenia oswajające z wodą oraz nauka podstawowych ruchów pływackich,

- nauka pływania poszczególnymi stylami sportowymi,

- doskonalenie pływania stylami sportowymi.

W zajęciach uczestniczyli przede wszystkim uczniowie, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z wodą ćwicząc intensywnie, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty, co potwierdziły sprawdziany umiejętności.  Systematyczne zajęcia w wodzie przyczyniły się do skorygowania wad postawy u uczniów, a także utrwaliły w dzieciach nawyk systematycznego uczestnictwa w zajęciach sportowych. Dzięki pogadankom rozpoczynającym zajęcia uczniowie znają już zasady i wiedzą jak bezpiecznie zachowywać się w akwenach wodnych.

Od przyszłego roku planowane są kolejne etapy projektu dla nowych grup dzieci z klas III szkół podstawowych, a ilość godzin uzależniona będzie od dostępnych środków finansowych w tym od wysokości ewentualnego dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na tego typu przedsięwzięcia.

Cel głównym projektu to wzrost poziomu ogólnej sprawności fizycznej uczniów klasy III uczniów szkół podstawowych w Gminie Gorzyce, w szczególności zaś:

- opanowanie podstawowych umiejętności pływackich oraz bezpiecznego zachowania się w wodzie,

- wdrożenie do systematycznego uczestnictwa w zajęciach rekreacyjne- sportowych,

- kształtowanie postawy samokontroli i samooceny rozwoju sprawności psychofizycznych,

- zwiększenie ilości dzieci i młodzieży uczestniczącej w zajęciach rekreacyjno-sportowych,

- wzrost poziomu umiejętności pływackich,

- poprawa stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wypoczywającej nad otwartymi akwenami wodnymi.

Trochę historii:

W roku 2014 z budżetu gminy Gorzyce zostały pokryte wydatki na zorganizowane zajęcia na basenie dla wszystkich uczniów klas III w wymiarze 10 godzin lekcyjnych dla 149 uczestników w celu upowszechniania aktywności fizycznej oraz nabycia podstawowych umiejętności pływania.

W roku 2015 z budżetu gminy Gorzyce zostały pokryte wydatki na zorganizowane zajęcia na basenie dla wszystkich uczniów klas III w wymiarze 15 godzin lekcyjnych dla 135 uczestników w celu upowszechniania aktywności fizycznej oraz nabycia podstawowych umiejętności pływania.

W roku 2016 ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (44,48 %) oraz budżetu gminy Gorzyce (55,52%) zostały pokryte wydatki na zorganizowane zajęcia na basenie dla wszystkich uczniów klas III w wymiarze 20 godzin lekcyjnych dla 118 uczestników w celu upowszechniania aktywności fizycznej oraz nabycia podstawowych umiejętności pływania.

W roku 2017 ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 25.580 zł (40,36%) oraz budżetu gminy Gorzyce 37.793,00 zł (55,52%) zostały pokryte wydatki na zorganizowane zajęcia na basenie dla wszystkich uczniów klas III w wymiarze 20 godzin lekcyjnych dla 174 uczestników w celu upowszechniania aktywności fizycznej oraz nabycia podstawowych umiejętności pływania.

Ten rok:

Na realizacje tego projektu Gmina Gorzyce pozyskała w roku 2018 roku środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w 2018 roku zajęć sportowych dla uczniów ukierunkowanych na upowszechnianie nauki pływania.

Wartość zadania to: 59.866,00 zł w tym dofinansowanie: 25.000 zł (41,76 %).

W projekcie uczestniczyło 151 uczniów klas III szkół podstawowych z terenu gminy Gorzyce. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy mieli równe szansę w dostępie do prowadzonych zajęć. Przeprowadzono łącznie 220 godzin zajęć (po 20 godzin zajęć dla każdej z 11 utworzonych grup liczących do 15 uczniów w okresie od 12 lutego 2018 r. do 29 czerwca 2018 r.

 

e-max.it: your social media marketing partner

KALENDARZ WYDARZEŃ

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.