Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

startg5Ponad pół tysiąca osób uczestniczyło w imprezie biegowej organizowanej w Gorzycach. Gościem specjalnym tegorocznej edycji była Joanna Jóźwik.

Organizatorem biegu od 2013 roku jest klub Sprint. Przygotowania tegorocznego wydarzenia podjęli się miłośnicy biegów i członkowie klubu: Marcin Krzemiński, Tomasz Dziorek, Piotr Osmala, Barbara Dziorek, Karol Korzonek, Marcin Korzonek, Krzysztof Kułaga, Justyna Świerkula, Łukasz Chołody oraz pozostali członkowie klubu.

Imprezę organizacyjnie i finansowo wspierał Urząd Gminy Gorzyce, Gminny Ośrodek Kultury i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzycach, Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, a przede wszystkim sponsorzy główni Gorzycej 5. firma Federal Mogul oraz firma Multi Dent ze Stalowej Woli.

Imprezę rozpoczął Bieg Przedszkolaka, wzięły  w nim udział dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Najszybciej w tej grupie pobiegli: wśród dziewczynek – Mielna Sudoł, Łucja Brzyska, Oliwia Wydra, wśród chłopców: Maciej Kalita, Filip Szczęch, Dawid Mazurkiewicz.

W Biegu Nadziei Olimpijskich dedykowanym uczniom klas 1-3 szkoły podstawowej na podium stanęły: Zosia Zaerocha, Julia Balmas, Lena Sobowiec, wśród chłopców najlepszy wynik osiągnęli: Oliwier Fietko, Daniel Nalepa oraz Karol Dul.

Na dystansie 800 m mierzyli się uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej. Wśród dziewczynek najszybciej pobiegły: Anna Tomecha, Kamila Zając, Judyta Józefik, wśród chłopców: Antoni Łukawski, Jakub Zawolski i Kacper Ziemian.

Na dystansie 1000 m walczyli uczniowie klas 7-8 oraz gimnazjum. Na podium stanęły: Emilia Dąbek, Weronika Warzycka, Natalia Cygan wśród chłopców najlepszy wynik osiągnęli: Dorian Wojtanowski, Kacper Kaczor, Jacek Surzeszewski.

Wszyscy uczestnicy biegów dziecięco-młodzieżowych otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów tegorocznego biegu.

W biegu głównym na dystansie 5 km wystartowało ponad 200 uczestników. Najszybciej trasę pokonały: Walentyna Kilarska z czasem 18’34’’, Aleksandra Jakubczyk 18’41’’ oraz Alicja Misiak 18’56’’.

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce na podium wywalczył Pavel Veretskyi, który metę przekroczył z czasem 14’54’’, na drugim miejscu był Sergii Okseniuk z czasem 15’19, trzecie miejsce zajął Andrzej Starżyński 15’25’’.

Zwycięzcy biegu głównego zostali uhonorowani pucharami, kwiatami oraz nagrodami. Upominki i gratulacje zwycięzcom przekazywali: wójt Leszek Surdy, starosta Paweł Bartoszek, zastępca wójta Lucyna Matyka, prezes Federal Mogul - Adam Krępa, Piotr Trafidło z firmy Multi Dent oraz gość specjalny biegu, Joanna Jóźwik.

Wśród startujących zawodników nagrodzono najszybszych mieszkańców z gminy Gorzyce. W tej kategorii niezwyciężeni to Justyna Kargulewicz z czasem 22’16’’ oraz Robert Pasieczny, który linię mety przekroczył z czasem 16’44’’. W nagrodę otrzymali oni puchary i słuchawki ufundowane przez Wójta Gminy Gorzyce – Leszka Surdego.

Najszybszą zawodniczą powiatu tarnobrzeskiego okazała się Agata Wieczorek, zaś wśród mężczyzn najlepszy był Michał Wojciechowski. Puchary zawodnikom wręczył fundator nagród w tej kategorii Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego – Paweł Bartoszek..

Wśród kobiet najlepsza była Alicja Misiak, wśród mężczyzn – Paweł Dziwosz.

e-max.it: your social media marketing partner

KALENDARZ WYDARZEŃ

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.