Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

gminny dzien dziecka „W bajkowej krainie” pod takim hasłem w minioną niedzielę 5 czerwca odbył się I Gminny Dzień Dziecka.

Atrakcji całe mnóstwo czekało na najmłodszych mieszkańców gminy Gorzyce. Były konkursy z nagrodami, wspaniała zabawa, darmowe zjeżdżalnie, a także lody, które w ilości 500 sztuk rozdawał Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego – Paweł Bartoszek i Wójt Gminy Gorzyce – Leszek Surdy. – Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień będzie pełen zabawy. Korzystajcie w pełni z przepięknej pogody i atrakcji, które dla was zostały przygotowane – mówił wójt, Leszek Surdy. Niech na waszych twarzach zawsze gości uśmiech i radość – życzył najmłodszym starosta Paweł Bartoszek.

w bajkowych przestworzach

W bajkowe przestworza najmłodszych zapraszali nauczyciele i dzieci z gorzyckich szkół, którzy przygotowali bogaty program artystyczny.

Na „Spotkanie bajek” zapraszała Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka. O przygotowanie młodych artystów do występu na scenie zadbała Alina Piwowar. „Kopciuszek inaczej” to dzieło Beaty Kocur i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II z Zespołu Szkół w Gorzycach.

Na opowieści o tym, co dzieje się w „Krainie bajek” zapraszała wraz z młodzieżą Elżbieta Opiela z Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach. Samorządowe Przedszkole przygotowało spektakl „Zdrowy Czerwony Kapturek” wyreżyserowany przez Ewę Bańkę i Zofię Gwizdałę. Urszula Motyka i Janina Zych odpowiedzialne były zaś za przygotowanie przedstawienia Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Sokolnikach pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. „Dwie Dorotki” – to dzieło Ewy Mikuli i Joanny Tokarskiej ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Furmanach.

Ponadto do wspólnych ćwiczeń z mamą i tatą zachęcała Izabela Czerwonka, a specjalny wstęp taneczny wraz ze swoją grupą Focus przygotowała Barbara Deville.

stoiska z atrakcjami

Podczas pikniku najmłodsi mieli okazję wziąć udział w warsztatach rękodzieła artystycznego. Wspólnie z pracownikami i podopiecznymi gorzyckich Warsztatów Terapii Zajęciowej przygotowywali własną biżuterię, gliniane naczynia i inne ozdoby artystyczne.

Natomiast na warsztaty florystyczne – zapraszała Kwiatowa Wróżka, w której rolę wcieliła się Małgorzata Partyka z kwiaciarni „Kwiaty ze smakiem”. Warsztaty te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a przepiękne bukiety z polnych kwiatów wykonywały głównie dziewczynki. Chłopcy zaś szczególnie zainteresowani byli stoiskiem Zespołu Szkół im. por. J. Sarny. Tu mogli zaznajomić się z zasadami programowania robotów oraz wydrukować sobie ulubioną postać z „Gwiezdnych Wojen” w drukarce 3D.

Do zagrody edukacyjnej, w której pomieszkuje pluszak „Jaś Fasola” zapraszał zaś Pensjonat pod Pieprzówkami wraz ze Stowarzyszeniem Producentów Fasoli Tycznej „Piękny Jaś”. Co ciekawe dla najmłodszych, pensjonat przygotował małe zoo, z gęsiami, kurami, królikami i innymi domowymi zwierzakami.

Na przejażdżki bryczką, najmłodszych zabierali przedstawiciele Szkółki Jeździeckiej Astoria z Zalesia Gorzyckiego.

Szkoły i placówki oświatowe przygotowały stoiska promocyjne, na których można było zakupić znakomite domowe specjały, a przy okazji przekazać kilka groszy na leczenie Kacperka Drozda z Wrzaw.

Do udziału w Gminnym Dniu Dziecka został zaproszony przemiły „Ryś – policjant”, który wraz z policjantami znakował rowery. Podczas imprezy można było obejrzeć sprzęt wojskowy, policyjny, strażacki oraz Żandarmerii Wojskowej – wykorzystywany podczas różnych akcji. Ponadto wszystkie dzieci będą mogły skorzystać z darmowego lunaparku.

 

Wydarzenie przygotowali:

Urząd Gminy Gorzyce, Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komisariat Policji w Gorzycach, Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzycach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gorzycach.

Patronat medialny:

Radio Leliwa, Telewizja Lokalna - TVL, Tygodnik Nadwiślański, Echo Dnia, portal informacyjny rta24.eu

 

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do szkół i placówek oświatowych, które wzięły udział w pikniku, właścicieli Pensjonatu pod Pieprzówkami, Małgorzaty Partyki z kwiaciarni "Kwiaty ze Smakiem", Jednostki Żandarmerii Wojskowej w Nowej Dębie, Komisariatu Policji w Gorzycach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycach i Trześni oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Listopad 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.