Wójt Gminy Gorzyce oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach zapraszają na drugą odsłonę „Śpiewanek Patriotycznych” 1 września (piątek) na terenie Technicznego Ogrodu.
– Od godziny 18.00 wspólnie pośpiewamy te najbardziej znane, ale i mniej popularne wojskowe i wojenne polskie pieśni i piosenki. Wcześniej, bo już od godziny 16.00 zapraszamy na kameralny historyczny piknik militarny. Pokaz historycznego sprzętu wojskowego, umundurowania żołnierzy polskich i hitlerowskich. Wierzymy, że będzie to doskonała okazja do poznawania i zachęta do zainteresowania się historią naszej Ojczyzny. Bo przecież wiedza i świadomość to pierwszy krok do niepopełniania błędów przodków – zachęca Piotr Duma, dyrektor GOK.
W zeszłym roku było nas sporo. W tym chcemy, żeby było jeszcze więcej. Uczcijmy tę tragiczną dla naszego kraju rocznicę kultywowaniem naszych rodzimych tradycji.