Od 2016 roku podczas Uroczystej Sesji Rady Gminy Gorzyce wręczane są stypendia naukowe. W tym roku otrzymało je 12 uczniów i uczennic z gminy Gorzyce.
Celem Funduszu Stypendialnego „Młodzi Zdolni” jest promowanie młodzieży szczególnie uzdolnionej. Z inicjatywy wójta gminy Gorzyce oraz dyrektorów i nauczycieli gorzyckich placówek stypendia zostały wprowadzone w 2016 roku. Fundusz stypendialny tworzą darowizny od firm i osób prywatnych.
Głównym fundatorem stypendiów była Fundacja „Ukryte Talenty”, obecnie dzieło Anny Stulgis przejęła firma Alumetal, która jest głównym fundatorem stypendiów. W tym roku do fundatorów dołączył także ks. Mariusz Kozłowski, proboszcz gorzyckiej parafii.
W ramach programu od 2016 roku przyznano ponad 70 stypendiów. Wysokość przyznanego wsparcia na rozwój intelektualny jest różna i zależna od budżetu, jakim w danym roku dysponuje Fundusz.
Tegoroczni stypendyści:
🔹 Hanna Baran – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokolnikach
🔹Oliwia Wydra – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokolnikach
🔹Otylia Bownik – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokolnikach
🔹Amelia Jakubik – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ks. Adama Osetka w Gorzycach
🔹Aleksandra Krudysz – Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu
🔹Jakub Madej – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach
🔹Nikola Ossowska-Blajer – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach
🔹Amelia Wąsik – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach
🔹Julia Ciba – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokolnikach
🔹Natalia Łysiak – Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi
🔹Patryk Kochowski – I Liceum Mistrzostwa Sportowego Stal Mielec w Mielcu
🔹Pola Prajsner – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach

Podczas Uroczystej Sesji Rady Gminy Gorzyce, stypendia wręczyli m.in. wójt Leszek Surdy, wicedyrektor SP 2 i koordynatorka programu stypendialnego Katarzyna Stępień, Mariusz Wiatr przedstawiciel firmy Alumetal oraz ks. Mariusz Kozłowski, proboszcz gorzyckiej parafii.

Opublikowany przez Opublikowano: 31 maja 13:19, 2024