Rozpoczęły się prace przy przebudowie dróg w miejscowościach Sokolniki i Motycze Poduchowne.

Inwestycja jest realizowana w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz z budżetu gminy Gorzyce.
W Sokolnikach zostanie przebudowana droga 100147R (ul. Zwierzyniecka).

W ramach prac zaplanowano m.in. wzmocnienie nawierzchni bitumicznej 5,5-metrowej jezdni, wykonanie chodnika o szerokości 2 metrów wraz ze zjazdami do posesji, te zostaną wykonane z kostki brukowej. Droga zyska również nową kanalizację deszczową, służącą do odprowadzania wód opadowych
i roztopowych.

W Motyczu Poduchownym przebudowana zostanie droga 100129R na odcinku o długości 355 metrów. W ramach prac zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna jezdni. Pobocza natomiast będą wykonane z kruszywa.

Wartość zadania po przetargu to prawie 3 mln zł. Dofinansowanie to 95 proc. szacunkowej wartości inwestycji. Pozostała kwota zostanie pokryta z budżetu gminy Gorzyce. Zakończenie prac przewidywane jest na koniec 2023 roku.

Opublikowany przez Opublikowano: 9 sierpnia 08:54, 2023