Konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa, bezpłatne przejazdy łódką po zalewie – to tylko część atrakcji przygotowano dla dzieci i młodzieży w ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i pikniku z okazji otwarcia sezonu letniego nad zalewem w Gorzycach.
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to akcja dedykowana dzieciom, młodzieży, jak i osobom dorosłym.
Do akcji zainicjowanej na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego przez Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu włączyli się m.in. Urząd Gminy Gorzyce, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzycach, Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach, Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzycach, a także Gorzycki Klub Karate Kyokushin i Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu
Każdy z wymienionych partnerów przygotował dla uczestników pikniku ciekawe atrakcje lub upominki, do akcji dołączyło również wielu sponsorów. Podczas wydarzenia nie brakowało konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Żeby zdobyć prezenty trzeba było wykazać się przede wszystkim wiedzą na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, przydały się również umiejętności plastyczne i sprawnościowe.
Ciekawym elementem pikniku był pokaz ratownictwa ten poprowadziły Małgorzata Kardyś i Urszula Ślusarz – ratowniczki medyczne z Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.
Na plaży ze swoim pokazem karate wystąpili zawodnicy z Gorzyckiego Klub Karate Kyokushin.
W programie nie zabrakło również zabaw tanecznych – te poprowadził DJ Dawid Wesołowski z Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach. Tego dnia na zlewie można było popływać łódką ze strażakami OSP Gorzyce, a także bezpłatnie wypożyczyć kajaki i rowerki wodne. Nad bezpieczeństwem użytkowników kąpieliska czuwali ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – drużyny nr 11 i Klubu Sportowego Pirania.
Najmłodsi mogli skorzystać z bezpłatnych dmuchańców oraz poczęstunku w formie grilla.
Wydarzenie w imieniu wójta gminy Gorzyce otworzył Jakub Osuch – zastępca wójta gminy Gorzyce wraz z Barbarą Lubas – sekretarz gminy Gorzyce.
Imprezę poprowadzili Monika Zając z Urzędu Gminy Gorzyce oraz asp. Sztab. Rafał Szymański z KMP Tarnobrzeg.

Nagrody i upominki dla uczestników konkursów ufundowali m.in.:
Urząd Gminy Gorzyce
Komenda Policji w Tarnobrzegu